!!!SUPER NOVÁ RUBRIKA TAJEMNO!!! Horoskopy, znamení...

Moje oblíbená knížka

23. června 2008 v 16:18 | Míki |  Dobrodružné
Je to podobné jako u filmů i tady mám mnoho oblíbených knížek, uvedu vám tedy zde tu, kterou jsem dočetla včera.
Jméno:Liána smrti
Napsala: Jarmila Loukotková
Počet stran:298
Číst od věku:13-100let

Děj: Čarokrásné pralesy v povodí veliké řeky Amazonky- to je místo, kde roste liána smrti. Tajemná ayahuaska. Zázračný lék ,ale i vražedný jed. Bylina vzácnější než zlato. Jaký tedy div, že na sebe soustřeďuje tolik pozornosti v dobrém i špatném smyslu. Avšaj nejde jen o ni. Ve hře jsou životy tisíců lidí, těch prapudivných obyvatel bohatých lovišť, i těch, kteří si pod horkým jižním domem zřídili svá obydlí. Nepřítel? Zpočátku nemá jméno ani tvář. Pak se objeví v podobě symbolického pavouka a doprostřed jeho sítě se dostane vědec-cestovatel, jehož zájem se soustřeďuje na poznávání indických kultur a na hledání cest, které lidi sbližují. Ne, nebyla to jednoduchá situace.Kdy je předem zřejmé, jaký kdo úmysl sleduje jak se bude chovat.
Ukázka:
Gabriel vzlykne hrůzou.Gabriel, jemuž se nikdy nezachvěla ruka, když převáděl plně obsazenou a naloženou Inés nejprusšími peřejemi, ten Gabriel se teď chvěje na celém těle, i jemu jektají zuby a polévá ho studený pot. Nebojí se lidí, nebojí se dravé zvěře, ale bojí se pavouka.
Vidí ho. Dívá se dovnitř a vidí, jak na nízké palandě leží spoutaný člověk. Naříká a prosí. Měsíc mu teď svítí na obličej. Gabriel poznává indiána, kterého prve s hlídačem vlekl Elías, ten prožluký zlý pes. Indián je nahý a mohkrý potem. A shora, ne Gabriela neklame zrak, shora nad indíanem se spouští ohromný pavouk, ohromný jako mísa. Pět páru očí zeleně svítí. Dlouhé chlupaté nohy se zmítají ve vzducu. není vidět na čem se spouští.Jen odporné černé tělo, chlupaté nohy, svítící oči a červená kusadla. Spouští se na toho chudáka a otvírá a zavírá kusadla.
Nebojte se, další články z této knížky budou v příbězích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama